خرید خانه ارزان در گرجستان

خرید خانه ارزان در گرجستان

خرید خانه ارزان در گرجستان دارای مزایا و معایب زیادی می باشد. برخی از افراد به قصد سرمایه گذاری و سود دهی، و بعضی دیگر برای گرفتن اقامت یک کشور، اقدام به خرید خانه در کشورهای دیگر می کنند.

کشور گرجستان نیز به دلیل توریستی بودن علاقه مندان زیادی را جذب خود می کند که برخی از این افراد بعد از بازدید از جاذبه های این کشور، علاقه مند به خرید خانه می شوند.

خرید خانه در گرجستان با قیمت مناسب و ارزان همانند برخی از کشورها به راحتی انجام می گیرد. کشور گرجستان به دلیل موقعیت بسیار خوبی که دارد هر ساله مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان از کشورهای گوناگون قرار می گیرد.

جذابیت های این کشور تاریخی از جهات بسیاری مورد بازدید توریست ها قرار می گیرد و در موارد زیادی این دیدنی ها در دنیا بی نظیر می باشند.

خرید خانه ارزان در گرجستان

خرید خانه ارزان در گرجستان

از جمله این زیبایی ها می توان به قدمت و تاریخی بودن موزه های آن اشاره کرد که برخی از آنها از بی همتاترین موزه های جهان به شمار می روند.

همچنین کشور زیبا و سرسبز گرجستان دارای طبیعت مسحور کننده ای می باشد که هر گردشگری را مجذوب خود می کند.

مطالب مفید پیشنهادی
ثبت شرکت در تفلیس گرجستان

همزمان با پیشرفت و مدرن شدن دیگر کشورها و شهرها، کشور گرجستان نیز تغییراتی را انجام داده و با پیشرفت و مدرنیته شدن، در زمره دیگر کشورهای جهان قرار گرفته است.

در عین حال، کشور گرجستان با تمامی تغییراتی که در جهت پیشرفت داشته است، توانسته است تاریخی و سنتی بودن خود را نیز حفظ کرده و فرهنگ غنی گرجی هنوز هم در بین مردمان گرجستان رواج دارد.

این فرهنگ غنی و سنتی گرجی از قدیم در مواردی همچون مراسم و آئین های مذهبی که مختص کشور گرجستان می باشد، مراسم سال نو، نحوه پوشش مردمان گرجی، آئین مهمان نوازی، اسلوب خانه سازی و معماری گرجی، طرز چیدمان منزل و استفاده از صنایع و هنرهای دستی در منازل، و موارد زیاد دیگر دیده می شود.

معماری و خانه سازی سنتی و تاریخی کشور گرجستان هنوز هم با خانه هایی با نماهای سنگی و یا چوبی و در برخی نقاط با سقف های شیروانی و یا مثلثی در تمامی شهرهای گرجستان به خصوص شهرهای کوچک و سنتی آن قابل رویت می باشد.

به تبع، در کشور گرجستان نیز همچون دیگر کشورها با پیشرفت تکنولوژی، معماری جدید و مدرن، جایگزین معماری سنتی و خانه سازی قدیمی شده است و سازه ها بیشتر تبدیل به خانه های لوکس و مدرن، ویلاهای بزرگ و مجهز، آپارتمان ها و برج های غول آسا شده اند.

مطالب مفید پیشنهادی
شرکت ساختمانی در گرجستان

مهم ترین مزایای خرید خانه ارزان در گرجستان

مهم ترین مزایای خرید ملک در گرجستان در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه قابل بررسی می باشد.

اگر بخواهیم خرید خانه ارزان در گرجستان را با خرید خانه ارزان در ترکیه مقایسه کنیم با هزینه کردن و خرید خانه ارزان در گرجستان می توانیم اقامت یکساله کشور گرجستان را به دست بیاوریم و تا زمانی که در آنجا به عنوان مالک یک خانه هستیم می توانیم اقامت خود را به مدت یکسال دیگر و به راحتی تمدید کنیم و در صورتی که به مدت 6 سال از خرید خانه ارزان در گرجستان و اقامت ما گذشته باشد، طبق قوانین کشور گرجستان می توانیم اقامت دائم این کشور زیبا را به دست بیاوریم؛ در  حالی که قوانین ترکیه بدین صورت نمی باشد و فقط اقامت سالیانه به خریداران خارجی املاک خود می دهد و  همچنین قیمت یک آپارتمان بسیار معمولی در ترکیه بسیار بالاتر از گرجستان است.

همچنین کشور گرجستان در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد و در صورتی که به عضویت اتحادیه اروپا دربیاید با اقامت این کشور می توانیم ویزای شینگن را دریافت کنیم و به راحتی به دیگر کشورهای اروپائی نیز سفر کنیم.

همچنین بعد از عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا قیمت خانه ها در این کشور چند برابر و سود حاصل از خرید خانه ارزان در گرجستان نیز بسیار زیاد می شود.

مطالب مفید پیشنهادی
مزايای اجاره روزانه آپارتمان در گرجستان

در عین حال برای ایرانیان خریدار ملک، حتی خرید خانه ارزان در گرجستان نیز می تواند بسیار سود آور باشد؛ به این دلیل که قیمت خانه ها در گرجستان به دلار آمریکا محاسبه می گردد و با تورم سالیانه کشور گرجستان و افزایش قیمت دلار نسبت به واحد پولی ایران، بعد از گذشت چند سال سود حاصله قابل توجه می باشد.

دیگر مزایای خرید خانه ارزان در گرجستان

از دیگر مزایای بسیار مهم خرید خانه ارزان در گرجستان، می توان به سهولت در خرید و فروش این خانه ها اشاره کرد.

بسیاری از مردمان کشور گرجستان از نظر مالی در زمره افراد فقیر به شمار می روند و درآمد کافی برای خرید خانه های لوکس و مدرن و خانه های بزرگ را ندارند و از طریق وام های با سود و بهره کم که از بانک ها دریافت می کنند می توانند به خرید خانه ارزان در گرجستان اقدام کنند.

بنابراین فروش و همچنین خرید خانه ارزان در گرجستان به سرعت انجام می پذیرد و در بسیاری موارد خانه های بزرگ و لوکس و ویلاها توسط افراد خارجی خریداری می گردد.

همچنین برای خرید خانه ارزان در گرجستان بیشتر باید به شهرهای غیر از پایتخت کشور گرجستان فکر کنیم تا انتخاب های بیشتری را داشته باشیم، چون در شهر تفلیس با توجه به امکانات رفاهی که برای زندگی وجود دارد قیمت مسکن نیز بیشتر از شهرهای دیگر گرجستان می باشد.

مطالب مفید پیشنهادی
فروش آپارتمان در تفلیس

معایب خرید خانه در گرجستان

معایب خرید خانه در گرجستان در مقابل مزایای آن بسیار کمتر می باشد ولی با توجه به بررسی هایی که معمولا قبل از هر سرمایه گذاری باید انجام داد، معایب این خرید را نیز عنوان می کنیم تا با اطلاعات بیشتری در این زمینه وارد شویم و از زیان این خرید جلوگیری کنیم.

به دلیل فقیر بودن کشور گرجستان و درآمد ناکافی مردم این کشور، تورم سالیانه این کشور حدود 7 درصد برآورد شده و طی سال های اخیر از این عدد تجاوز نکرده است.

خرید خانه در گرجستان

خرید خانه در گرجستان

بنابراین اگر بخواهیم خرید خانه ارزان در گرجستان را با خرید خانه های ارزان در دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کنیم سود خرید خانه ارزان در گرجستان کمتر می باشد.

همچنین این سود خرید در موردی قابل توجه است که خرید خانه ارزان در گرجستان در شهر تفلیس انجام شده باشد، چون در شهرهای دیگر کشور گرجستان قیمت خانه ها بعد از سال ها تورم زیادی را شامل نمی شود و سود زیادی از فروش آنها بدست نمی آید.

همچنین اگر خانه های لوکس و بزرگ با قیمت های بالا خریداری کنیم برای فروش آنها دچار مشکل خواهیم شد و درصورت ضرورت نیز مدت زمان زیادی برای فروش آنها لازم داریم بنابراین کارشناسان معمولا خرید خانه های با قیمت های بالا را پیشنهاد نمی کنند.

مطالب مفید پیشنهادی
اقامت گرجستان و خرید ملک

ولی در موارد سرمایه گذاری برای خرید خانه ارزان در گرجستان، شهر تفلیس و بعد از آن هم شهر باتومی که به تازگی پروژه های زیادی در آن در حال انجام می باشد و امکانات زیادی در این شهر فراهم گردیده است، پیشنهاد می گردد.

نوشته خرید خانه ارزان در گرجستان اولین بار در تور گرجستان,اقامت گرجستان,سرمایه گذاری در گرجستان,خرید خانه در گرجستان. پدیدار شد.

مطالب مرتبط

  • انجمن گفتگو و تبادل نظر کشور گرجستان (گردشگری-اقامت-کاریابی) ورود به انجمن