Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
  • دسته‌بندی نشده

راه های اخذ اقامت گرجستان

راه های اخذ اقامت گرجستان
امتیاز به این پست

 

اخذ اقامت گرجستان امروزه مورد استقبال بسیاری از ایرانیان و سایر کشورها قرار گرفته است که  دلیل ان احتمال پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا می باشد و امنیت و داشتن زندگی آرام نیز یکی دیگر از امتیازات این کشور جهت مهاجرت می باشد..

در مقاله حاضر به بررسی راه های اخذ اقامت در گرجستان پرداخته ایم.

 البته میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید اقامت ، تابعیت و شرایط مهاجرت به گرجستان با مشاورین موسسه حقوقی عدالت پارس تماس حاصل فرمایید.

برای مهاجرت به اقصی نقاط دنیا از جمله گرجستان  روش های مهاجرتی متعددی وجود دارد که لازم است در هر مورد اطلاعاتی صحیح و دقیق کسب نماییم تا بتوانیم با سنجش شرایط خود و مطابقت با راه های موجود بهترین راه را انتخاب نمایید.

 به دلیل اهمیت و حساسیت امر مهاجرت استفاده از مشاور آگاه که  به تمام این موارد آگاهی داشته باشد میتواند در انتخابی صحیح و آگاهانه به شما یاری رساند.

موسسه حقوقی عدالت پارس  با تجربه در زمینه مهاجرت به گرجستان و تسط وکلای مجرب و مشاورین حقوق بین الملل شما را در رسیدن به این امر یاری می رساند. با تماس با کارشناسان ما میتوانید از مشاوره ای تخصصی برخوردار شوید و از شرایط مهاجرت به گرجستان اطلاعات کسب نمایید.

مطالب مفید پیشنهادی
املاک در گرجستان

برای مهاجرت به هر کشوری شرایط مخصوص به خود را میطلبد که هر فرد به صورت جداگانه باید دارا باشد،کشور گرجستان نیز از این امر مستثنی نمیباشد  و به طور معمول از طرق تحصیلی ،کاری و سرمایه گذاری میتوان به این مهم دست یافت که در متن زیر شمارا با این شرایط و روش ها آشنا مینماییم،لطفا تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

۱- اخذ اقامت تحصیلی

درصورتی که فرد با یکی از دانشگاه های گرجستان اعم از عمومی یا خصوصی به توافق برسد  و پذیرش تحصیلی بگیرد میتواند از دانشگاه نامه ای به وزارت مهاجرت برده وویزا اخذ نماید.

پذیرش تحصیلی، از روشهائی است که در آن،فرد با تکیه بر موضوع آموزش و دانشگاه می تواند در گرجستان، اجازه اقامت داشته باشد .

لازم به ذکر است در صورتی که شما، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوید و در خاک گرجستان بطور مثال برای ۲ سال حضور داشته باشید، زمان این ۲ سال بعنوان فاکتور مورد نظر برای اخذ شهروندی منظور نخواهد شد .

همچنین بدانید، در صورتی که به هر دلیلی از ادامه تحصیل پشیمان شوید، از دانشگاه انصراف داده و از دانشگاه اخراج شوید، اقامت شما نیز باطل می شود و می بایست خاک گرجستان را ترک نمائید.

معمولا افراد پس از اتمام تحصیل خود و یافتن کار در گرجستان اقامت دائم خود را دریافت میکنند.

مطالب مفید پیشنهادی
اقامت کارمندی در گرجستان

۲- اخذ اقامت کاری

اقامت کارمندی و یا اقامت کاری، به نوعی از اقامت اطلاق می شود که از طرف عقد قرارداد با یک شرکت قانونی ثبت شده در گرجستان، اخذ می شود

اگر شما موفق شوید، با یک شرکت مستقر در گرجستان، بصورت کارمندی، قرارداد عقد نمائید، در نهایت می توانید از طریق قرارداد و گرفتن یک نامه رسمی از شرکت مورد نظر، درخواست مجوز اقامت نمائید.لازم به ذکر است که در حال حاضر، یکی از بهترین روشها برای اخذ اقامت گرجستان، اقامت از طریق روش کاری یا کارمندی می باشد

 اقامت موقت گرجستان که به صورت یکساله خواهد بود، سال به سال تمدید خواهد شد و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.

۳-اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

در گرجستان، به شخصی که حداقل مبلع ۳۰۰ هزار لاری را سرمایه گذاری نماید، سرمایه گذار می گویند و بنا به درخواست وی، اقامت دائم به وی اعطا خواهد شد که در واقع اقامت دائم را دریافت خواهد کرد

در موضوعات مربوط به سرمایه گذاری می بایست از تمامی مواردی که هزینه می نمائید، رسید دریافت نمائید و پرونده شما می بایست کامل باشد، حتی در سرمایه گذاری بصورت نقدی نیز لازم است اطلاعات مربوط به سرمایه خود را با ارائه اسناد معتبر، موجه جلوه داده تا مورد بررسی گزینه هائی نظیر پولشویی از سمت بازرسان قرار نگیرید زیرا در این مورد بسیار حساس می باشند، منبع سرمایه شما می بایست کاملاً شفاف باشد

مطالب مفید پیشنهادی
آپارتمان تازه ساخت برای فروش

۴-اخذ اقامت از طریق خرید ملک

در گرجستان، بر طبق قانون جدید اگر خانه یا ملکی را با قیمت حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا خریداری نمائید، به شما اقامت ۱ ساله اعطا خواهد شد و بصورت متوالی هر ساله می توانید این اقامت را تمدید بنمائید و بعد از شش سال اقامت دائم دریافت نمایید

۵-اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در گرجستان یکی از معمول ترین روش های اخذ اقامت گرجستان است که فرد از این طریق صاحب اقامت میشود.

در این روش، برای فرد متقاضی یک شرکت بصورت کاملاً قانونی ثبت می شود، که مواردی را نظیر کد مالیاتی، مهر شرکت، تنظیمات اساسنامه به دو زبان انگلیسی و گرجی و آدرس دائمی و البته معتبر دارد . این شرکت پس از ثبت بصورت رسمی و قانونی، می بایست فعال باشد، مالیات ماهانه کارمندان آن پرداخت شود و در چندین ماه بصورت فعال قراردادهائی را برای فعالیت تجاری داشته باشند . لازم به ذکر است، می بایست پس از ثبت شرکت یا پیش از آن دفتر تجاری کرایه نموده، زیرا پلیس مالیاتی و بازرس از محل شما بازدید می نمایند و در گزارش خود، وضعیت شرکت شما را شرح می دهند. در صورتی که مکانی برای شرکت اخذ نشده باشد، امتیاز منفی محسوب می گردد

مطالب مفید پیشنهادی
صادرات کالا از گمرک بیله سوار مغان 112 درصد افزایش یافت

پس از ثبت شرکت و اخذ کد مالیاتی، می بایست مالیات کارمندان خود را بصورت ماهانه و به میزان ۲۰% از حقوق هر شخص به اداره مالیات گرجستان بپردازید . همچنین توجه داشته باشید، کلیه خریدهائی که برای شرکت انجام میدهید می بایست دارای رسید باشند تا بتوانید توسط حسابدار ریز حسابهای خود را بدرستی محاسبه نموده و مالیات آنها را نیز پرداخت نمائید.

۶-اخذ اقامت از طریق ازدواج

هر شخصی که با شهروندان گرجی ازدواج نماید و به پلیس و دستگاه های نظارتی و دولتی گرجستان اثبات شود که شخص متقاضی اقامت، بصورت صوری ازدواج ننموده و تنها به قصد اخذ اقامت این کشور، ازدواج ننموده  معمولا پس از گذشت ۳ سال به درخواست وی برای اعطای اجازه اقامت گرجستان، پاسخ مثبت می دهند.

توجه داشته باشید که موارد بسیاری دیده شده که با بستن قرارداد برای ازدواج صوری، اقدام به ازدواج و پس از آن درخواست اقامت خود را به اداره عدالت گرجستان تسلیم نموده اند، اما به دلیل شفافیت زیاد دستگاه های دولتی کشور گرجستان، پرونده بصورت کامل متوقف شده و برای شخص متقاضی نمره منفی منظور شده است .

توجه داشته باشید که موضوعات و گزینه های صوری به دلیل کوچکی کشور گرجستان، بزودی برملا شده و احتمال صدور حکم اخراجی شخص متقاضی از طرف دولت گرجستان نیز وجود دارد، پس در خصوص ریسک های این روش آگاه باشید.

مطالب مفید پیشنهادی
آپارتمان فروشی در تفلیس

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد  شرایط اقامت در گرجستان و تمامی سوالات  خود میتوانید از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره ند شوید،

مشاوره های ارائه شده توسط مشاورین عدالت پارس مشاوره ای حقوقی میباشد و ما در کمترین زمان بیشترین داده ها را با نهایت صداقت در اختیار شما قرار میدهیم

The post راه های اخذ اقامت گرجستان appeared first on Pars Overseas.

مطالب مرتبط

  • انجمن گفتگو و تبادل نظر کشور گرجستان (گردشگری-اقامت-کاریابی) ورود به انجمن